Przedpremierowy pokaz komedii „Juliusz” na otwarcie 45.Ińskiego Lata Filmowego

Tegoroczną edycję festiwalu w Ińsku otworzy przedpremierowy pokaz filmu „Juliusz” w reżyserii Alka Pietrzaka. Do Ińska przy tej okazji przyjadą główni twórcy filmu. Producent, reżyser oraz aktorzy.

„Juliusz” to nowa komedia twórców „Planety Singli” – przeboju, który obejrzało w kinach blisko 2 miliony widzów. W roli tytułowej Wojciech Mecwaldowski, obok którego zobaczymy Jana Peszka, Annę Smołowik i Rafała Rutkowskiego. Scenariusz filmu współtworzyli najlepsi polscy stand-uperzy: Abelard Giza i Kacper Ruciński. W dodatkowych, zaskakujących rolach wielkie nazwiska polskiego kina: Jerzy Skolimowski, Andrzej Chyra i Maciej Stuhr.

Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), w którego życiu dzieje się równie niewiele, co na lekcjach w szkole, a głównym problemem jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Tymczasem odrobinę szaleństwa w świat bohatera zaczyna wnosić przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Czy powrót do dawnego spokojnego i bezpiecznego życia jest jeszcze w ogóle możliwy?