Blog

48. Ińskie Lato Filmowe

Koncerty na 48. Ińskim Lecie Filmowym

W trakcie festiwalu przed kinem Morena niemal codziennie odbywać się będą koncerty oraz wydarzenia muzyczne. Na żywo zagrają Kathia, Mikołaj Trzaska, Bajzel, Paula i Karol oraz Dubska.

Filmy Urszuli Zajączkowskiej

Urszula Zajączkowska – poetka, botaniczka, artystka. Autorka znakomitego zbioru tekstów o przyrodzie „Patyki, badyle”. Naukowo zajmuje się geometrią i kształtami roślin, ich anatomią, biomechaniką, regeneracją, wzrostem i ruchami. Od kilku lat tworzy wyjątkowe filmy eksperymentalne łącząc swoje doświadczenie naukowe z poezją. Podczas festiwalu zobaczymy kilkanaście krótkich metraży artystki.

„Nature Is My Homeland” na otwarcie 48.Ińskiego Lata Filmowego

Ludzie w nieodwracalny sposób zmienili świat, który dzielą z milionami innych gatunków. Które z nich najlepiej przystosowały się do życia w miastach? Dlaczego filmy przyrodnicze ukazują nieprawdziwy obraz przyrody? Czego możemy się nauczyć od roślin i zwierząt, które potrafią się przystosować do życia wśród śmieci? Bohaterami filmu „Nature Is My Homland” są ludzie na bardzo…
Czytaj dalej

Sprzedaż karnetów

Sprzedaż karnetów na 48. Ińskie Lato Filmowe rozpocznie się 28 czerwca (poniedziałek). Cena karnetu: 380 zł. Liczba karnetów ograniczona. 

Retrospektywa Jacka Petryckiego na 48.Ińskim Lecie Filmowym

Retrospektywa Jacka Petryckiego na 48.Ińskim Lecie Filmowym Bohaterem jednej z dwóch retrospektyw podczas 48. Ińskiego Lata Filmowego, będzie jeden z najwybitniejszych polskich operatorów filmowych – Jacek Petrycki. Mija 50 lat od rozpoczęcia drogi twórczej artysty. Będziemy tą rocznicę świętować, wędrując niebanalnie po wyjątkowo bogatej twórczości.  Ponad setka filmów w dorobku, realizacja zdjęć do niezapomnianych obrazów…
Czytaj dalej