Muzyczna scena Ińskiego Lata Filmowego

Muzyczna scena Ińskiego Lata Filmowego

Tegoroczna scena muzyczna Ińskiego Lata Filmowego będzie wyjątkowo bogata. Główne jej wydarzenie to bezprecedensowe Urodziny Budynia – wieczór pamięci niedawno zmarłego muzyka i autora tekstów Jacka Szymkiewicza. Na scenie 17 sierpnia wystąpią m.in. zespół Pogodno (+ goście), Braty z Rakemna, Chango oraz Nowa Fala Polskiego Dancingu.

Dwa dni wcześniej usłyszymy jazzowy quartet Sneaky Jesus. W czerwcu na łamach Gazety Wyborczej kilkudziesięciu dziennikarzy muzycznych uznało zespół za jeden z najbardziej utalentowanych debiutów ostatniego roku.

O debiutanckiej płycie zespołu pisał Jędrzej Słodkowski:  „O Jezu, co za energia, co za polot, co za groove! Słuchając „For Joseph Riddle”, ubiegłorocznego debiutu wrocławskiego kwintetu Sneaky Jesus wydanego przez brytyjską wytwórnię Shapes of Rhythm, trudno powstrzymać się od ochów i achów. To jazz, który zawłaszcza naszą uwagę od pierwszych sekund. A dalej jest jazda na emocjonalnym rollercoasterze, w której jest miejsce i na zabójczo melodyjne, a przy tym eleganckie riffy, i dołerski impresjonizm, i frenetyczne solówki, i zbiorową furię”

Na scenie Ińskiego Lata Filmowego zagrają również Polski Piach oraz Rat Kru.

Polski Piach to muzyczny projekt Patryka Zakrockiego czerpiący z trzech rdzennych tradycji – afrykańskiej transowej muzyki, klasycznego bluesa Delty Missisipi oraz polskich wątków. Poza muzycznym źródłem inspiracji są polskie krajobrazy. W składzie zespołu: Patryk Zakrocki (mała gitara akustyczna), Piotr Mełech (klarnet basowy), Piotr Domagalski (basetla).

Rat Kru to poznański duet poruszający się w granicach szeroko pojętej muzyki elektronicznej. Związani z przeszłością z wieloma zespołami (Papa Musta, The Men Else, Hellow Dog, HDYA). Sami komponują i wykonują swoje utwory, śpiewając napisane przez PAPĘ MUSTĘ teksty. Teksty, które pobudzają wyobraźnię i opisują fragmenty rzeczywistości. Sami swoją muzykę określają betonową sambą, porywając do tańca tłumy na koncertach.

Urodziny Budynia
Braty z Rakemna
Sneaky Jesus
Polski Piach