Muzyczna scena Ińskiego Lata Filmowego

Muzyczna scena Ińskiego Lata Filmowego

Tegoroczna scena muzyczna Ińskiego Lata Filmowego będzie wyjątkowo bogata. Główne jej wydarzenie to bezprecedensowe Urodziny Budynia – wieczór pamięci niedawno zmarłego muzyka i autora tekstów Jacka Szymkiewicza. Na scenie 17 sierpnia wystąpią m.in. zespół Pogodno (+ goście), Braty z Rakemna, Chango oraz Nowa Fala Polskiego Dancingu.

Dwa dni wcześniej usłyszymy jazzowy quartet Sneaky Jesus. W czerwcu na łamach Gazety Wyborczej kilkudziesięciu dziennikarzy muzycznych uznało zespół za jeden z najbardziej utalentowanych debiutów ostatniego roku.

O debiutanckiej płycie zespołu pisał Jędrzej Słodkowski:  „O Jezu, co za energia, co za polot, co za groove! Słuchając „For Joseph Riddle”, ubiegłorocznego debiutu wrocławskiego kwintetu Sneaky Jesus wydanego przez brytyjską wytwórnię Shapes of Rhythm, trudno powstrzymać się od ochów i achów. To jazz, który zawłaszcza naszą uwagę od pierwszych sekund. A dalej jest jazda na emocjonalnym rollercoasterze, w której jest miejsce i na zabójczo melodyjne, a przy tym eleganckie riffy, i dołerski impresjonizm, i frenetyczne solówki, i zbiorową furię”

Na scenie Ińskiego Lata Filmowego zagrają również Polski Piach oraz Lucas Laufen.

Polski Piach to muzyczny projekt Patryka Zakrockiego czerpiący z trzech rdzennych tradycji – afrykańskiej transowej muzyki, klasycznego bluesa Delty Missisipi oraz polskich wątków. Poza muzycznym źródłem inspiracji są polskie krajobrazy. W składzie zespołu: Patryk Zakrocki (mała gitara akustyczna), Piotr Mełech (klarnet basowy), Piotr Domagalski (basetla).

Lucas Laufen (Australia). Od wydania debiutanckiej EP „Goodbye” w 2016 roku zagrał ponad 150 koncertów po całej Europie, budując przy okazji grupę swoich oddanych fanów. Niedawno wydał nowy album „I know where silence lives”. Właśnie tę płytę będzie promować podczas koncertów w Polsce. Liryczna muzyka Lucasa Laufena to falsetowe melodie łączące się z „nadmorską poezją z dzikiej wyobraźni Australijczyka”.

Urodziny Budynia
Braty z Rakemna
Sneaky Jesus
Polski Piach